Bieżące wydanie

 

czloSzanowni Czytelnicy,
z przyjemnością przekazujemy Państwu 20., jubileuszowy numer ,,Logistyki Odzysku’’. Jego tematem wiodącym jest ,,Domknięta Pętla Łańcucha Dostaw FMCG’’. Branża FMCG charakteryzujesię ogromnym zróżnicowaniem asortymentu oraz dużym wolumenem sprzedaży. Nieprzypadkowo zdaniem wielu ekspertów efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw dóbr szybkorotujących stanowi dla logistyków ogromne wyzwanie.
Statystyczny Polak zarabia coraz więcej. Według GUS jeszcze w 2010 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wynosiło 3435 zł, w 2015 roku było to już 4121 zł. Przekłada się to również na ilość kupowanych przez nas produktów. Rzućmy okiem na naszą ,,domową księgowość’’ – jaki procent na otrzymanych paragonach stanowią produkty szybkozbywalne? Niech odpowiedź na to pytanie skłoni Państwa do refleksji nad istotą odpowiedniego zarządzania łańcuchem dostaw oraz cyklem życia produktów z branży FMCG.

W dziale ,,Ze Świata Nauki’’znajdą Państwo więcej argumentów potwierdzających kluczowe znaczenie zamkniętej pętli w branży FMCG. Szczególnie polecam artykuł dotyczący nowych modeli biznesowych w domykaniu pętli łańcucha dostaw ukazujący rolę popularnych ostatnio inicjatyw w implementacji gospodarki o obiegu zamkniętym oraz tworzeniu tzw. społeczeństwa recyklingu.
W dziale ,,Relacja’’ prezentujemy Państwu to, co działo się podczas VI Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku oraz pragniemy przybliżyć nowe, efektywne źródło energii, jakim jest technologia fuzji jądrowej.
W tym numerze wyjątkowo przygotowaliśmy dla Państwa dwa wywiady – z Marcinem Popkiewiczem, naukowcem i autorem bestsellerów ,,Świat na rozdrożu’’ i ,,Rewolucja energetyczna. Ale po co?’’ oraz dr Katarzyną Michniewską, ekonomistą środowiskowym i Prezesem Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Co do powiedzenia mają nam ludzie, którym środowisko nie jest obojętne i którzy rzeczywiście chcą coś zmienić? Czy warto podążać ich śladem?

Zapraszamy do lektury!

Pobierz 20. numer Czasopisma ,,Logistyka Odzysku”

 

Strona główna Bieżące wydanie

credit
© Logistyka Odzysku

Jak odnosić korzyści z zaangażowania w procesy
odzysku i recyklingu w ramach łańcucha dostaw?


W newsletterze znajdziesz wszystko, co Cię zainteresuje:

  • aktualności z branży logistyki odzysku
  • autorytety świata nauki i biznesu
  • artykuły, wywiady, konkursy...

Zdobądź dostęp do materiałów, których nie zamieszczamy na stronie. Są one dostępne tylko dla naszych czytelników

Zapisz się do newslettera

Nazwa firmy
E-mail

Szanujemy Twój czas, dlatego nie wysyłamy spamu!